tokarki do metalu używane allegro
Baza wyszukanych fraz
 
Cytat
Dobra córka zastąpi siedmiu synów. Przysłowie ormiańskie
Home torenty ogr TOCA patch Tofu Chili
 
  Witamy

Team Coaching TCI « zenCO coaching

Temat: Chińszczyzna?
Czy minitokarki znajdujące się w ofercie różnych sprzedawców to te same modele z innymi nazwami firm? Czy można jeszcze kupić za stosunkowo nieduże pieniądze coś porządnego? Przeglądam allegro i właściwie w zakresie cenowym pomiędzy 2000-3500zł dziwnie podobne do siebie modele. Jakoś żaden sprzedawca nie chce się pochwalić skąd tak naprawdę pochodzi wystawiony na sprzedaż sprzęt. Jestem laikiem w temacie tokarek i generalnie obróbki metali, próbuję coś wybrać i żal wyrzucić w błoto 3500. Nie bardzo chcę kupować używaną maszynę bo to podobno loteria na co się trafi, więc co mi zostaje? Czy ktoś potrafi wymienić kilka marek godnych zaufania, takich co to wiadomo, że nie są dziełem naszych przyszłych skośnookich sąsiadów?
PS
np Bernardo Austria wzbudza zaufanie, ale czy to też nie jest wiadome badziewie? Kiedyś kupiłem jakieś g.... First Austria z powodu słowa Austria - właśnie zaczął się Wielki Post więc daruję sobie resztę...
Źródło: cnc.info.pl/viewtopic.php?t=18605Temat: Porady dot. tokarki i toczenia
Na samym początku zaznaczam, że jestem zdecydowanie zielony w temacie, dlatego proszę o wyrozumiałość. Pewnie wiele odpowiedzi na moje pytanie znalazło by się na forum, ale często jakaś konkretna odpowiedź na coś co mnie nurtuje(często nie wynika z tytułu) znajduję się w środku wątku, dlatego nie sposób tego wszystkiego przelecieć.Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem zakupu małej tokarki do zastosowań amatorskich.
W tym przedziale cenowym miałem do wyboru całą pulę Chinek oraz kilka tokarek stołowych z pewnym stażem, w tym tą, na którą padł wybór - MD-65(250W, obroty ok. 400-2000, przelot wrzeciona 16mm, długość toczenia 270mm). Oto aukcja z tokarką i od razu foty: http://allegro.pl/item719...ka_stolowa.html

Po wstępnych oględzinach, sprawdzeniu co może mi w tej maszynce potencjalnie krzywdę zrobić, zabrałem się do toczenia. Użyłem do tego zakupionych na allegro noży, które raz, że były w większości ze stali szybkotnącej, a dwa, że używane, ale mimo wszystko kupiłem, bo gdzieś wychodziło 2zł za sztukę , więc nie szkoda, jak się połamie. Po kolei zacząłem odrzucać noże, które nie pozwalały uzyskać jakiejś w miarę sensownej powierzchni(detal pokrywała warstwa takiego złuszczonego, spalonego metalu), aż trafiłem na taki za pomocą którego szło to całkiem, całkiem i sobie toczyłem szczęśliwie, aż do momentu wyszczerbienia ostrza.

I teraz pytanie nr 1:

Czy ta powierzchnia metalu była efektem braku chłodzenia? Na nożach z płytką wlutowaną toczenie idzie bardzo przyjemnie, ale noże tępią się dosyć szybko, czy to też ma związek z brakiem chłodzenia, czy przyczyną jest co innego np. głębokość skrawania, szybkość posówu, przy nieodpowiednich obrotach i mocy tokarki)

Pytanie nr 2:

W koniku mam zamontowany uchwyt wiertarski na wysuwanej tulei, przez to mogę toczyć dłuższe elementy jedynie poprzez wysuwanie z uchwytu, ale to jest możliwe tylko wtedy kiedy przedmiot mieści się w przelot. Mimo wszystko mam problem ze zbieraniem jednakowego wióra na całej długości i ostatecznie kończy się to biciem przedmiotu i problemami z wykończeniem detalu - czy jest na to jakaś metoda? Czy kieł obrotowy mocuje się tak samo jak tą tuleję z uchwytem wiertarskim i wystarczy tylko dobrać odpowiedni kieł do mojego konika? Z konikiem wiąże się jeszcze jeden problem - wydaje mi się, że nie jest idealnie osiowo, bo wiertło przy wierceniu się lekko ugina na detalu, a jednak w detalu o długości ok. 3cm(zdjęcie w ostatnim pytaniu) przelot wydaje się być osiowy(na oko) i przynajmniej na moje potrzeby taka dokładność wystarcza, tylko czy po zamontowaniu kła już nawet ta drobna niewspółosiowość nie zaowocuje biciem?

Pytanie nr 3:

Moja tokarka nie posiada zabudowy przekładni i kół zębatych - w jaki sposób mogę to zakonserwować, jeśli zazwyczaj się zalewa to jakimś smarem po prostu ? No i jakiego smaru do tego użyć?

Pytanie nr 4:

Koła pasków klinowych , oraz zębate mają bicia. Próbowałem po dokręcać to co było luźne, ale po odpaleniu tokarki wraca to do swojego luzu. Czy takie zjawisko jest bardzo szkodliwe i może skończyć się trwałym uszkodzeniem?

Pytanie nr 5:

Czytałem, że przy przecinaniu kiedy występuje piszczenie, oznacza to, że nóż nie jest w osi, no i próbowałem podkładkować go i nic to nie dawało, aż zmieniłem obroty na najniższe i bez problemu przecięło. W takim razie jak dobierać obroty do danej operacji?

Pytanie nr 6:

Toczę m.in. takie detale: http://img18.imageshack.u...2/obraz032z.jpg

Wytoczenie kilku prowadnic (tego pręta) z jednego kawałka, było by chyba lekkim nadwyrężaniem mojej tokarki(poza tym wymagało by kła), dlatego rozwiązałem to w ten sposób , że ten detal jest złożony z dwóch elementów - trzpienia i podstawy połączonych za pomocą gwintu. No i było by to dla mnie optymalne rozwiązanie, gdyby nie to, że detal zawsze wychodzi krzywy. W różnym zakresie, ale krzywy. Wydaję mi się , że może to wynikać ze złego nacinania gwintów-robię to ręcznie. Załóżmy , że chcę naciąć gwint M3x0,5 - jaka powinna być średnica otworu i średnica pręta , aby dobrze naciąć ten gwint?


Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.
Źródło: cnc.info.pl/viewtopic.php?t=15967comp
Team Coaching TCI « zenCO coachingTokarka do drewna schemat Budowa tokarka i podstawowe zespoły - Rysunek tokarki Budowa rysunek tokarka elementy rysunek Tokarka TUD 40 Tokarka budowa i elementy Tokarki uniwersalne CNC
Cytat

Gdyby psy potrafiły mówić, posiadanie ich nie byłoby już tak przyjemne. Andy Rooney
De fumo in flammam - z dymu w ogień; z deszczu pod rynnę.
Figi: Figi są owocem obcinania reform. Leszczyński Jerzy
Gdyby budowlani budowali domy w taki sam sposób w jaki programiści piszą programy, to jeden dzięcioł zniszczyłby całą cywilizację. Prawo Weinberga
Ignavis semper feriae - lenie (leniwi) mają zawsze święto (ferie); leniwi mają zawsze wolne; gnuśnemu zawsze wakacje.

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com